BLOG – Jak vznikal web – část 1.

12 3
2012

Tento nápad na webový projekt „zoufalé maminky“ vzniknul spontánně jednoho mrazivého dne odpoledne u šálku kávy. Mimochodem u kávy vzniklo hodně mých spisovatelských a básnických pokusů více či méně zdařilých. :-) Pak následovala pauza věnovaná běžné denní rutině: tj. děti, děti, děti… manžel, spát a pořád dokola. :-)

Nápad nebyl nijak sepsán či uchopen a to byla chyba. Proto jsem vesele dál dělala jiné důležité věci

Pak přišlo jedno úterý a s ním přednáška z kurzu:  Maminky, nebojte se podnikání. Přiznám se, moc jsem neposlouchala, přednáška byla o tvorbě webu a tuto problematiku již víceméně znám docela dobře. Čas jsem tedy využila k tomu, že jsem si konečně našla volnou chvíli na sjednocení mých myšlenek ohledně mého projektu, což nakonec, jak sami teď vidíte, přineslo kýžené ovoce.

Konečně! Ale pak zase ouha, stereotyp maminky na mateřské se vrátil, jelikož se má mladší dcera zrovna probudila… pokud nemáte zajištěné hlídaní dětí, nic přes den většinou neuděláte. Nemluvím teď o běžných domácích pracech, ale o chvíli klidu na psaní nebo aspoň zamyšlení. A když dítě po obědě konečně usne, jste vyčerpaná uspáváním, takže jste schopna akorát udělat to nejnutnější kolem domácnosti. Občas si dopřejete ten luxus a jen tak relaxujete, ale bohužel s vědomím, že to pak budete muset stejně nějak dohnat, nebo se trápíte dokonce tím, že to pak nestihnete, až se dítě probudí

A byl tu VALENTÝN. Na přednášku jsem ten den nešla, neměla jsem hlídání a tak jsem si sedla ke stolu a rozhodla se, že konečně pohnu s tím svým PROJEKTEM. Jako první věc jsem si naplánovala vymyslet jméno domény. Což se může zdát jednoduché, ale zas tak není. Prošla jsem si konkureční weby a zjistila, že vlastně mám úplně jinou představu o zaměření a obsahu mého webu než konkurence. Musím tedy vymyslet něco jiného než název typu maminkaonline, iberuška, emiminko apod. (bez urážky). Slovo maminky jsem tam chtěla mít a co dál. Byla jsem zoufalá… a pak mě napadla ta podobnost se seriálem Zoufalé manželky a název byl na světě. :-) Nejdřív se mi zdál trochu „pesimistický“, ale hned na druhý poslech a pohled mě „dostal“ svojí dvojsmyslností a vtipem.

Teď to chtělo vytvořit OBSAH – to hlavní, vše ostatní není tak důležité, až na MARKETING, ale o tom budu psát později. Moje představa byla vytvořit nejlépe trojici (popř. na začátku jen dvojici) maminek – redaktorek, které budou zajímavě psát o svých „zoufalých“ či veselých zážitcích a bude je to hlavně bavit. Prostě jen najít někoho, kdo bude mít o čem pravidelně psát a bude tomu rád. To jsem si myslela, jak to bude jednoduché…

Pokračování příště… :-)

Autorka: Monika Slavíková

   
Autorka:


1 komentář k článku BLOG – Jak vznikal web – část 1.

Avatar

j.

19.12.2013 at 23:20

No jste ale perfektni :)

Komentáře

top