Co dělat na mateřské…

9 11
2012

Jsou 2 druhy žen.

Jedna má ráda svojí práci nadevše a vrací se mnohdy již po 3-6 měsích po porodu  zpět na plný úvazek do práce.

Druhá zůstává s dítětem co nejdéle to jde doma a věnuje se mu naplno.

Já nejsem ani jedna z nich. Existuje totiž ještě další typ žen, které se chtějí věnovat oběma – jak práci, tak i dítěti.

Co se tedy nabízí? Buď si můžete domluvit v práci, že budete dělat na částečný úvazek, nebo si najděte nějakou práci, kterou můžete dělat z domova. Například se jedná o účetnictví, překladatelství, online marketing, e-shop, poradenství, psaní článků jako redaktorka, nebo třeba hlídání dětí… Stačí si jen pořídit živnostenský list a je to….

Já jsem si vybrala nejdřív e-shop s parfémy. Myslela jsem si, že to bude jednoduché a budu mít dobrý přivýdělek k mateřské. Jenže realita je trochu jiná. V momentě, když si založíte e-shop, vše teprve začíná.  Vše se totiž točí kolem marketingu.

Jde o to, že vás na internetu v záplavě e-shopů těžko jen tak někdo najde. Nelze jen čekat, až přijde 1. objednávka a pak se to SAMO NĚJAK ROZJEDE. To je velký omyl. Nic nepadá z nebe zadarmo. Musíte pro to něco udělat. A to hodně. A pořád.

Je třeba začít u sebe, své rodiny, svých kamarádů a známých. Sama jsem to, že mám e-shop, skoro nikomu neřekla a to byla jedna z chyb. Musíte umět dělat marketing sami sobě. Dát o sobě vědět. Třeba se váš soused někomu zmíní, že máte e-shop se zbožím, které jeho kamarád zrovna shání… Prostě potřebujte neustále kolem sebe šířit povědomí o vaší značce, vašem e-shopu (účetnictví, poradenství…). Hlavně se zbytečně nestydět za to, co děláte.

Druhá důležitá věc je „NETWORKING„. Choďte na různá setkání, poznávejte nové lidi a navazujte nová přátelství a cenné kontakty, budou se vám hodit. Třeba na oboustranně výhodné „bartery“. Oni se zmíní o vás a vy zase o nich. Nejjednodušší cesta je skrze komunity na sociálních sítích, na specializovaných webech a fórech.

Pokračování příště…

   
Autorka:


Komentáře

top