Další srážka s důležitostí aneb Může být ještě hůř

12 4
2012

Na Úřadě práce v téže věci. Nejsem si jistá vyplněním určitých kolonek, proto je nechávám prázdné a pěkně prosím paní za přepážkou, zda by mi s tím neporadila. Opět chyba.

„Váš manžel bydlí s vámi? Má v občance stejnou adresu jako vy?“ Proto jsem kolonku nechala prázdnou (Pokud je adresa stejná s adresou žadatele, nevyplňujte). Tohle ještě chápu.
Pak mi sáhodlouze vysvětluje, proč mi rodičovská dovolená začíná den před ukončením mateřské dovolené. Upřímně – tomu nerozumím. Tak to znuděně opakuje znovu, kroutí očima a zřejmě si myslí něco, co publikovat nelze.
„Rodičovský příspěvek máte 220 tisíc, tak si tam napište kolik chcete.“ Prosím o kalkulačku. „Si to spočítejte.“ Zaokrouhluji na celá čísla a chci ještě vědět, zda mi bude na konci období zbytek doplacen. „Vždyť už jsem vám to přece říkala!!!“ Aha, tak to bylo asi v tom monologu o datumech.

„Dejte mi občanku a rodný list dítěte.“ Poslušně vše předávám, paní ťuká do počítače a pak se vrátí. „Vždyť už jedno dítě máte, jak to že nevíte, jak to vyplnit?“ Protože jsem narozdíl od vás úplně blbá???

Ve finále píšu včerejší datum a tím si vysloužím už poslední kyselý obličej. Tak doufejme, že za dva měsíce mi přistane na účtu první astronomická částka.

Autorka: Gabriela Petrová

   
Autorka:


1 komentář k článku Další srážka s důležitostí aneb Může být ještě hůř

Avatar

M.

31.8.2012 at 07:50

Ty úřady jsou někdy šílené. Známému se zase stalo, že vyplňoval nějaké papíry k rozvodu, a dotaz na počet dětí, vyplnil 0, a přišel mu papír od soudu, ať dopíše jméno dítěte, jinak je jeho žádost neplatná.

Komentáře

top