Expreska pro lepší náladu :-)

31 12
2014

Náhodou jsem se od kamarádky dozvěděla, že byla na super kruhovém tréninku pro ženy. Bylo to prý náročné, ale zároveň velmi příjemné a zábavné. Rozhodla jsem se tedy, že to zkusím. Co mě nalákalo? že to kruhový trénink trvá jen 30 minut, můžu přijít kdykoliv, první lekcí mě provede zkušená trenérka a že to je ve velmi příjemném menším prostředí, kam mají vstup pouze ženy.

Přiznám se, nic moc jsem od toho nečekala, o kruhovém tréninku jsem zatím nic neslyšela a půl hodiny se dá vydržet všechno :-) Sbalila jsem si tílko, legíny, lahev s vodou a vyrazila jsem na jedenáctou do Expresky Praha Národní.

Nějakou fyzičku mám, chodím totiž běhat a tak jsem si to naplánovala jako zpestření pro dlouhé zimní dny. Manžel mě sice předem varoval, že prý to bude dost náročné, ale moc jsem mu nevěřila. Když jsem přišla do studia Expreska v Mikulandské ulici, dýchal na mě příjemná atmosféra. Hrála pozitivní hudba, všude čisto, útulno a žádní lidé :-)

Na recepci mě hne přivítala milá slečna instruktorka, která mi vše vysvětlila a nasměrovala do šatny. Pak jsme šly společně na věc. Nejdřív jsem vyplnila krátký dotazník ohledně mé kondice a zdravotního stavu a pak jsme šli hned po nezbytném zahřátí cvičit na „stroje“. Kruhový trénink se skládá z kombinace cvičení na strojích a posilováním mezi stroji. Každý stroj či posilování trvá 30 sekund.Nemusíte mít hodinky, stačí pozorně poslouchat hudbu, kde uslyšíte gong, zvukové znamení, které vás upozorní, že máte změnit stroj. To znamená, že vcelku uděláte 4 kruhová kolečka.

První kolo bylo pomalé a seznamovací, ani jsem se nezapotila :-) Milá instruktorka mě trpělivě vše vysvětlila a názorně ukázala, jak vše funguje na strojích a co všechno můžu dělat za posilovací cviky. Další už bylo rychlejší a dělala jsem ho již sama. Instruktorka jen dohlížela. Dala jsem si vyšší zátěž na strojích a náročnější cviky na posilování. Druhé kolo jsem se již docela zadýchala. Dobré na tomto druhu cvičení je fakt, že si tempo či namáhavost cvičení dávkujete sama. Třetí bylo opět klidnější a to poslední jsem opět chtěla náročnější. Za půl hodinky jsem se zapotila, vyplavila nějaké ty endorfiny a měla ze sebe dobrý pocit. Se mnou tu byla jen jedna další paní, takže klid na cvičení byl.

S dobrou náladou a ujištěním, že se určitě vrátím si opět zacvičit do Expresky jsem se s milou slečnou instruktorkou rozloučila a s radostí běžela zpět k dětem, plná energie a dobré nálady :-) Všem časově vytíženým ženám, nejen maminkám, doporučuji jako skvělé cvičení, kde se kloubí příjemné prostředí, časová nenáročnost, možnost kdykoliv přijít bez objednání, milé instruktorky a prima stroje na regulaci váhy, zpevnění postavy, či jen cvičení pro radost a dobrou náladu :-)

Přeji všem čtenářům splněné tajné sny v příštím roce a hlavně dobrou náladu!

   
Autorka:


Komentáře

top