Jak jsem objevila Mirákulum Milovice

1 9
2014

Země prasátka PigyZnáte park Mirákulum u Milovic? Já jsem o něm slýchávala jen od nadšených kamarádek. Až předminulý víkend jsme se tak s prckem vypravili a musím říct, že to stálo za to. Vůbec jsem netušila, jak je velký a kolik atrakcí se v něm skrývá. Je fakt, že jsme se trefili na den s prasátkem Pigy a tak bylo v parku více lidí než normálně. Přesto to byla super návštěva.

Mrňous měl samozřejmě oči navrch hlavy z živého prasátka Pigyho :) Dostali jsme se do parku až někdy odpoledne a tak jsme v rychlosti část parku proběhli, abychom se ještě dostali na Pigyho stezku. Tam se ten den plnily úkoly jako například poznávání zeleniny nebo zvířátek, kreslení… Zkrátka taková dětská úkolová klasika. Na konci na nás samozřejmě čekaly ceny ;) Tímto byl „bojový“ úkol splněn a mohlo se vyrazit na průzkum celého Mirákula.

A pozor, je to fakt velké! I když mi kamarádky vyprávěly, že je v něm spousta atrakcí, tak mě skutečná rozloha Mirákula překvapila. Mile překvapila.

Dominantou Mirákula je dřevěný hrad, kde se děti dostanou do výšky, ze které se mnoha rodičům dělá šoufl. A pak zas pěkně po skluzavce dolů. No prostě pro děcka je to paráda.

Aktivnější děti (ehm, ony jsou vážně ještě aktivnější?) se zase vyřádí na několika nafukovacích trampolínách. Jednu z nich vidíte tady někde kolem na fotce.

Mirákulum - trampolina

Lanové centrum je takovou klasikou. Pár decimetrů nad zemí, takže žádné jištění, ale o to větší zábava pro předškolní děti. A to je dobře, aspoň si člověk oddáchne a nemusí mít pořád oči jako ostříž.

Ty se naopak celkem hodily, jakmile prcek zaběhl do bludiště. Přece jenom, jeden by pak doma chyběl, kdyby bludiště splnilo svůj účel :)

Jedno varování však musím vydat. Pozor na botky! V celém areálu je písek, takže počítejte s tím, že si tak trochu zaprášíte svoji obuv :) Na to myslete, když se strojíte na tenhle výlet.

Mirákulum

Co se mi také v Mirákulu hodně líbilo, je možnost grilovat na travnatých plochách. A že jich tam je! Konečně někdo pochopil, že grilování, pikniky a děti k sobě patří. Úplně jsem si vzpomněla, jak jsem něco podobného viděla před lety na dovolené v norském Oslu. Jak jsem jim tehdy záviděla ;)

Do Milovic to máme relativně kousek a tak jsem si na 100% jistá, že se sem ještě mnohokrát podíváme. Mirákulum za to stojí. A děti po něm krásně spí :)

   
Autorka:


1 komentář k článku Jak jsem objevila Mirákulum Milovice

Avatar

Miloš

23.3.2016 at 22:53

V tomto zábavním parku jsme byli s rodinou hned v roce 2012, kdy jej otevřeli. Na svém webu jsem napsal také článek http://www.autovylet.cz/mirakulum-park-milovice/ kde je mnoho fotek i video, pokud se ještě najde rodina s dětmi, která zde nebyla, třeba vás to přesvědčí se sem vydat :)

Komentáře

top