Jak se sbalit na dovolenou

2 4
2012

Jak jsem balila na letní dovolenou s dětmi!!!

Úžasná zkušenost, vše ve svém mateřském životě pojímám tak trochu jako práci, aby mi to dalo uspokojení a tak i příprava na dovolenou se neobešla bez důkladného 6 stránkového seznamu všech zabalených položek v Excelu a dokonce i jejich umístění v kufrech a komu ta věc patří. Byla to velice důkladná příprava, balila jsem a připravovala se asi týden.

Nutno dodat, že jsem přesvědčila svého mužíčka, na 14 denní dovolenou k moři do 5 hvězdičkového hotelu s polopenzí na pobřeží bulharské riviéry – ideální pro malé děti s 11měsíční dcerou a 33 měsíčním synem. Člověk by řekl tak toho zas tak nebudeme potřebovat tolik. Jenže…


Jenže, když máte bezlepkovou a bezlaktózovou dietu a proto si sebou berete zásobu vakuově balených chlebů a rohlíků, tak vám přijde děsně k smíchu, když jeden příruční kufr naplníte až po okraj jídlem. A další tašku Nutrilonem HA, který nevíme zda tam seženeme a dalšími kašičkami a příkrmy a plínami aspoň na prvních pár dní, než tam objevíme obchůdek, kde by se to dalo pořídit.
Balení dětských oblečků bylo jednoduché, otevřete skříň a vše co se dá nosit v létě berete sebou, připadá vám to jako neuvěřitelná hora prádla, ale já domů nevezla z oblečení na naše malé Myšičky nic čistého, spíše bych příště toho vzala o trochu více – tedy přikoupila před dovolenou. Řekla jsem si, tak to rostě přeperu a hotovo. Jenže komu by se chtělo, večer stát nad umyvadlem a přepírat oblečky, když po vás v posteli horoucně touží manžel, který si dovolené opravdu užívá a už má erotických myšlenek plnou hlavu. Kapitola sama o sobě byly věci pro mě.
Měla jsem toho na sebe vybraného tolik, že by se mi to do žádného kufru nevešlo. Nakonec za mne rozhodli aerolinky – regulativ – max. na osobu 20 kg + kočárky + příruční zavazadlo o max. váze 7kg na osobu. Na začátku balení jsem si myslela, tak to dám v pohodě, ale jak jsem se mýlila. Na konci jsem měla tři obr kufry a jednu obr tašku, a čtyři příruční zavazadla tedy dva malé kufry a dva batohy + deky + věci ke konzumaci v letadle a dudlíky ve zvláštní tašce. Dva kočáry Bubaboo Béé se dvěma slunečníky, s pořádným breptáním mého muže, že min. jeden kočár vezeme zbytečně.
„Jenže bez kočáru s malým dítětem na dovolenou nelez“!.
A celou dovolenou děkoval, že má doma vcelku inteligentní ženu, která si umí prosadit svůj názor. A celé tohle nakonec na letišti Drážďanech vážilo 89kg + příruční zavazadla + kočárky. Ale váha nebyla to nejhorší !!!
Když ráno před odjezdem mi muž oznámil, že se to nevejde do auta a že něco prostě necháme doma. S vervou sobě vlastní jsem začala vymýšlet jak to do toho auta nacpu, narvu a nasoukám. Přes nervózní breptání mého milovaného manžílka jsem to prostě dala!!!!. Nakonec jsme všichni tedy kromě řidiče jeli s kufrem pod nohami. A mezi dětmi vyrostla hora až ke stropu a náš kombík zažil zátěž jakou dlouho nepamatoval.
A co jsme vezli zbytečně?
Spoustu pánských triček – a šortek, pár mých letních oblečků, ve kterých jsem se necítila dobře. A spoustu kosmetiky a opalováků. A taky bych příště už nebrala tolik příkrmu, děti na dovolené mají chuť zkoušet nové jídla s námi.
Díky bohu lékárničku jsme nepotřebovali :-), ale na dobré balení lékárničky jsem byla patřičně hrdá :-)
Co zredukuji na minimum?
Boty, kosmetiku, hračky

A co bych příště ještě přibalila?
Dětská trička na každý den aspoň dvě nebo tři, více šatiček pro Ellu na ramínka, více plavek – písek zaleze všude a bílá už poté vypadá dost nepěkně. Velký klobouček pro Ellu.
Co nám opravdu chybělo?
Více klidu v hlavě mého muže – teprve ten druhý týden dokázal vypnout mozek a více se věnovat dětem. Ale to lepším balením už nevylepším.

Balení zdar.

Autorka: Denisa Michálková

   


Komentářů: 3 k článku Jak se sbalit na dovolenou

Avatar

Romana

25.4.2012 at 12:19

Baleni je stres, dovolena s detma take – takze deti na tabory nebo k babickam a hura na dovolenou bez deti!

Avatar

Pavlína

14.5.2012 at 21:17

Moc se těším, nejlépe týden sama, týden s dětma a manželem a nakonec týden sama s manželem :-)

Avatar

sarai

2.5.2015 at 12:59

romana: To je ale hnusné vůči dětem, mam 4 děti a i v 7 lidech jezdíme každý rok na týden k moři :)

Komentáře

top