Kam s ním aneb kroužky s dětma

28 9
2012

Narodí se dítě.

Kojíme, kojíme, trochu spíme, přebalíme, kojíme…

Už vás nebaví být sama s miminkem doma?

Zkuste s dětma začít chodit na nějaký kroužek.

A co třeba začít s tím nejjednodušším – plaváním ve vaně, později v teplém menším bazénku.

Potkáte stejně vystrašené maminky a třeba si uvědomíte, že na tom stejně jako vy je i spousta jiných maminek. Člověku je pak hned trochu líp, když prohodí pár slov s někým jiným. Dále můžete začít s cvičením, posílíte svaly, naučíte se držet správně miminko, dozvíte se, co by mělo miminko umět. Přijdete na jiné myšlenky.

Když dítě trochu povyroste, můžete zajít do nějaké herničky, kde si dítě pohraje s jinýma hračkama, zažije nové podněty, naučí se bránit si hračku, když se mu ji jiné dítě bude pokoušet brát – to doma nezažije, pokud nemáte žádné sourozence…

Později můžete plánovat menší výlety do okolí. Les je krásný v každém ročním období. Raději vynechejte hlučná místa „organizované“ zábavy – to je pro starší děti. Většinou je tam hodně hlasitá hudba, hodně lidí a to pro miminka není dobře.

Z kroužků se nám dále osvědčila kombinace cvičení, zpívání a tvorby (vyrábění) – takový kombi mix – pro děti od cca 2 let.  Sice to vyrábění je spíše práce maminek, ale stojí to za to, když vám malí tvorečkové patlají prstíky do barev a malují „obrazy“ :-)

Můžete chodit do hudebni školy YAMAHA – také velmi povedený kroužek – již od půl roku! Dále je populární cvičení – kde využijete tunely, matrace, lavičky, měkké kostky, houpající koníky, skákající zvířátka, žebřiny a různé pomůcky – míčky apod.

Většinou ale dětem stačí na hraní třeba PET lahev naplněná čočkou – dělá pěkný rámus :-) Nebo jako super hračka je obyčejný bublifuk – vždy, když jdeme ven, tak ho berem sebou a všechny děti z okolí pak chytají bublinky (od cca 1 – 8 let :-)

Kuličky jsou také oblíbená činnost a je jedno, jak je do ďolíčku dostanete – třeba plastovou lžičkou sloužící jako hokejka, prstem nebo kopem.

Odrážedla jsou kapitolou sama o sobě – bez nich se dítě od cca 1,5 / 2  roku neobejde.

Dalším zajímavým „kroužkem“ může být jen návštěva jiných stejně starých dětí u nich doma nebo u vás. „Nepořádek“ moc pak neřešte, nebo se zblázníte. Jen odstraňte nejhorší pomůcky z dosahu – fixy, pastelky, barvy, nůžky, vodu, dvd  apod.

Vůbec s kroužkama se roztrhl pytel, je to dobrý byznys. Zkuste si třeba kroužky dělat sami doma, když jsou děti malé. Můžete se s maminkama střídat, kdo udělá program. Jednou to bude divadélko, podruhé soutěž ve sbírání předmětů, postavení kostek nebo naopak boření. Děti se pobaví, vy také a nikam se nemusíte vláčet a utrácet peníze.

Navíc tím vyřešíte Damoklův meč, který nad vámi visí pokaždé, vždy když jdete na kroužek a to totiž hrozba nemoci. Jelikož je většina kroužků placená dopředu na určité období, maminky nechtějí zameškat hodiny a tak chodí občas s dětma na kroužky, které jsou nachlazené nebo nemocné – rýma je bohužel běžný standart…

To je ale asi jediné negativum, to pozitivní převažuje, kontakt maminek i miminek s jiným prostředím, jinýma lidma. A to se počítá. Dítě se nečemu novému naučí a stejně tak i maminka. Třeba tomu, že její dítě na tom není zas tak špatně v porovnání s jinýma. V něčem je lepší, v něčem horší. Hlavně to už nemusí sama doma řešit – co a jak je správně nebo ne. Nejlepší rady také dostane jen od jiných, již „zkušenějších“ maminek.

Kroužkům zdar, hlavně ať jich nemáte moc, abyste celý den jen nejezdili sem a tam. To pro dítě není moc dobré, když stráví v autě nebo na cestách více času než doma s mámou… Protože již brzy nastane doba, kdy dá dítě přednost kamarádům… a to pak nedoženete.

 

 

 

 

 

   
  • Publikováno v kategorii: Děti
Autorka:


1 komentář k článku Kam s ním aneb kroužky s dětma

Avatar

Monika Slavíková

1.10.2012 at 14:05

Dcera: „Mami, přestaň už pracovat na počítači, musíme jet na plavání“.
já: „Máme ještě 15 minut čas, jen něco dodělám…“.
Dcera: „To znám, říkáš 15 minut a pak přijedeme kvůli tobě pozdě…“

Musím občas čelit pravdě z očí do očí… :-) Děti nám nic neodpustí a stále nás sledují a kontrolují…

Komentáře

top