Kids Way – nová školka a jesle na jihovýchodě Prahy

15 9
2016

kidsway1Školičku a jesle Kids Way založily 2 kamarádky, kterým v okolí chyběla různorodá aktivita pro děti a rodiče, která by naplňovala jejich představy o péči o děti a zároveň místo pro setkávání rodičů a pořádání nejrůznějších akcí.

Školička a jesle Kids Way jsou určeny pro děti od 6ti měsíců do 6ti let. Najdete nás v Horních Jirčanech, na ulici Budějovická. Nabízíme denní, noční a víkendové hlídání, kroužky, kvalitní stravu a výuku angličtiny. Vynikáme individuálním přístupem ke každému dítěti a úzkou spoluprací s rodiči. Fungujeme po celý rok. Pořádáme také akce a kurzy rodiče.

Nacházíme se v prostorném domě, kde soukromí a stín poskytují vzrostlé stromy. Velká zahrada s altánkem nabízí dětem bezpečný prostor ke hrám na čerstvém vzduchu. Interiér domu odpovídá nejpřísnějším hygienickým a bezpečnostním normám a je vybaven jako opravdový ráj pro dětskou fantazii. Poloha školičky je přímo na ulici Budějovická, ideální pro rodiče dojíždějící za prací do Prahy. Zastávka autobusu, malá samoobsluha, velké hřiště a les je v krátké docházkové vzdálenosti od budovy školičky.

kidsway2

K výuce dětí a jejich přípravě na nástup do školy používáme prvky Montessori pedagogiky v kombinaci s výchovnou metodou humanisty L. R. Hubbarda. Je to výchova bez zákazu, znehodnocování, křiku a trestu. Dítě zvládáme trpělivou a přátelskou komunikací, ke které je zároveň záměrně vedeme. Naším cílem je vychovat samostatné, sebevědomé dítě, které umí řešit problémy, má ochotu učit se nové věci, dá se s ním dohodnout a umí říct, co chce.

kidsway3

Poté, co je dítě šetrně odloučeno od maminky, je schopno přijmout hry a činnosti. Děti do ničeho nenutíme (jídlo, spaní po obědě apod.), ale dbáme na hladký průběh, který je pro dítě přijatelný, a proto ho po dobré zkušenosti respektuje. V dnešní době je mezi dětmi mnoho agresivity a násilí. V naší školce se řídíme pravidlem: „Nedělej nikomu nic, co nechceš, aby někdo jiný dělal tobě.“ Snažíme se dětem ukázat, že pomocí komunikace lze dosáhnout půjčení hračky nebo získání kamarádovy pozornosti.

Každé dítě je jiné, má jiné potřeby a rodinné zvyklosti, v naší školičce vytváříme atmosféru respektu. Učitel je rádce, rovnocenný partner. Před samotným nástupem zjišťujeme pomocí dotazníků co nejvíce informací o dětech, abychom jim byli schopni zajistit to, na co jsou zvyklé a aby přechod z domácího prostředí byl co nejméně stresující. Zvláštní pozornost klademe na komunikaci s rodiči a specialisty v oboru logopedie a dětské psychologie. Jsme otevřeni nápadům a návrhům ze strany rodičů, a také na aktivní spolupráci. Na skupinku 6-7 dětí připadá minimálně jedna teta se sociálním či pedagogickým vzděláním.

kidsway4

Pro děti připravujeme odpolední kroužky: Hravá angličtina, Jóga, Montessori dílničky, Hýbanky a kroužek Recyklujeme a tvoříme. Rodičům aktuálně nabízíme Kurz první pomocí u dětí. Veškeré informace o našich aktivitách najdete na našich webových stránkách.

kidsway1

Milí rodičové, ať už se chystáte vrátit do zaměstnání, nebo potřebujete jen chvíli sami pro sebe a naše školička Vás zaujala, neváhejte si domluvit osobní schůzku a prohlédnout si osobně naše prostory.

Adresa: Budějovická 703, Horní Jirčany
Web: www.kidsway.cz
Facebook: www.facebook.com/kidsway23
Email: info@kidsway.cz
Tel. 777 272 296

   
  • Publikováno v kategorii: Děti
Autorka:


Komentáře

top