Kolik dětí tolik smetí

29 3
2012

Před pár dny mi volala kamarádka, jak se mám, co je nového… Naposledy jsme se viděly před půl rokem, ještě jako matky čekatelky.

„No co ti budu povídat, starosti s dětma, teď jsou pořád nemocný, doma to věčně vypadá jak po výbuchu granátu, z jedné strany uklízím a z druhé děti prasí, kolotoč praní, žehlení, vaření… dvě děti jsou fakt honička, to už vážně není dovolená!“

To bylo ode mě obzvláště vtipné, ona ta moje kamarádka má totiž děti tři. Kluka a dvojčátka holčičky, rok a půl od sebe. Dokážete si to představit?

Musím říct, že v jedné věci mám obrovské štěstí. Moje děti jsou spací. Syn spal celou noc (!) od šestého týdne, od doby, kdy jsem přestala kojit a plně jsme přešli na umělé mlíčko a lahev. Dcerka nás napínala o dva týdny déle, ale i ta se pomamila. Já totiž nemám problém usnout kdykoliv a kdekoliv. V době „před dětmi“ (skoro mám pocit, že to bylo v době, kdy ještě žili dinosauři) jsem měla budík v hlavě nastavený na devátou večer a s tím se většinou nedalo nic dělat. Pravidelně jsem si musela nařizovat telefon, pokud jsem jela odněkud domů vlakem, abych nepřejela, usnula jsem při takových aktivitách jako je třeba rybaření (odtud hláška „je můj čas“) nebo opékání buřtů. Běžné televizní spaní je samostatná kapitola. Takže naše děti nám dělají velkou radost.

Kamarádky syn spí docela dobře, ale holčičky v sedmi měsících vstávají každé tři hodiny. „Příště zavolám někomu jinýmu, chtěla jsem slyšet, že je na tom někdo hůř než já…“

Syn jí. Nepočítám momentální období, kdy ho neposlouchají ručičky (chci nakrmit), alternativně pak neposlouchají ani nožičky (chci sundat boty, chci obléknout/svléknout kalhoty), ani pusinka (musím pořád mluvit, nemůžu přestat)… Od mala neměl problém zvyknout si na lžičku a ochutnat cokoliv. Žádné přemlouvání, dělání letadýlek a otevřené garáže, převalování jídla v pusince a plivání. Podle toho taky vypadal, hotová reklama na Michelin. Jak to bude s dcerou těžko odhadnout, ale její mlíkový režim je dost pravidelný a celkem vydatný.

„A kolik toho na noc vypije?“

„No moc ne, tak 130.“

„Tolik?! Holky dají 90 když mají jo dobrý den.“

Všechno je relativní.

Autorka: Gabriela Petrová

   
Autorka:


Komentáře

top