Kup piváky

18 4
2012

Taková návštěva rodičů má několik výhod. Za prvé nemusím vařit.

Po té co začal dědeček ofrňovat nos nad mými výtvory (pokud jídlo nezačíná „nakrájíme cibuli a slaninu“, tak to není jídlo), navrhla jsem mu, ať si teda vaří sám.

A víte co? Vaří! Jen tak mimochodem – na příští víkend na něj v mrazáku čeká kachna ;)

 

Za druhé jsou ke snídani čerstvé rohlíky. Dědeček v rámci zdravotní kouřové vycházky již časně ráno vyráží do místního obchodu pro své oblíbené piváky v množství větším než velkém. V pohodě jich sní i pět, čemuž rozumím, stejnou závislost mám s rokytnickýma rohlíkama, když pro změnu přijedeme my k nim. To je pak úplně nejvíc nejlepší snídaně rohlík s máslem a s domácí jahodovou marmeládou. Ale zpátky k pivákům.

A při poslední velké rodinné návštěvě převzala důležitou funkci nákupčího rohlíků moje sestra. „Kup pět deset piváků a nějaký housky.“ Ke snídani jsme pak měli chleba z předchozího dne a v ledničce se chladila Plzeň. Není totiž pivák jako pivák. V našich končinách je pivák rohlík, na jihu Čech zase pivo. „A mě to bylo divný, že chce pivo už i ke snídani…

Za dva týdny se u nás všichni zase sejdeme. K nedělnímu obědu bude nejspíš kachna, to už víme, ale co bude snídat dědeček je ve hvězdách :)

   
Autorka:


Komentáře

top