Máme doma prvňáčka. Co všechno nakoupit?

15 7
2014

Uteklo to jako voda. Ještě před několika okamžiky jsem se tahala s obrovským břichem, funěla při pomalém pohybu dopředu (chůzí bych to opravdu nenazvala) a dnes… máme doma prvňáčka. Teda budoucího. Už jen pár týdnů a začnou nám radosti a zase jen radosti se školní docházkou. No jo, ale co vše mu koupit, než vyrazí do školních škamen? Od doby mého mládí, ehm dětství, se to dost změnilo. A nebo ne? Kdo si to má, sakryš, pamatovat?

To, co se určitě nezměnilo, je potřeba aktovky. A protože Ježíšek je šikovný a umí přemýšlet dopředu, tak ji vyřešil s předstihem. A velmi uspokojivě – aspoň podle ohlasů mrňouse.

Prvňáček

Dalšími stálicemi v povinné výbavě prvňáčků jsou penál, taška na přezuvky a přezuvky samotné. To jsme zvládli celkem v pohodě už sami – bez nadpřirozené pomoci.

Naše základní škola dělá velmi sympatickou věc – setkání rodičů budoucích prvňáčků ještě v průběhu jara. A tak jsme se dozvěděli, co dalšího máme kupovat a co koupí škola. Samozřejmě, že některé věci z toho jsme to zaplatili, ale na druhou stranu je tenhle přístup super v tom, že jednak mají všechny děti na začátku školního roku všechno a jednak se s tím, my rodiče, nemusíme moc honit a školní zařízení obstará vše za nás a podle svých konkrétních potřeb. Takže pohoda a nohy nahoře :)

No a co se nepořídí k 1. září a nebude to akutně potřeba, tak… Tak od toho jsou zářijové výprodeje školních potřeb :) Je zbytečné teď nakupovat všechno možné, co nebylo na seznamu věcí pro prvňáčky a co neslíbila škola, že nakoupí, protože se člověk nemusí trefit a za druhé – proč utrácet víc, než je potřeba?

Když se tak podívám kolem sebe, tak si myslím, že nepatřím mezi ty matky, které to všechno hrotí a už teď se hroutí a kroutí s myšlenkou, na co všechno zapomněly. Však se případné maličkosti v klidu vyřeší. Ostatně, nikdo učený do školy ještě nešel. Nebo tak nějak se to říká, ne?

Jak to máte vy? Kdo se těší do školy víc? Vy nebo váš prvoškoláček? Nebo snad někdo z vás panikaří? ;)

Autorem fotografie je woodleywonderworks

   
Autorka:


Komentáře

top