Maso (klobása) základ života :-)

16 4
2012

Vlastně nevím, odkud se to v nás bere, do cca 1 roku pijeme jen mléko a pak to přijde, chuť na maso :-)

Kdy se z nás vlastně stávají masožravci? Je to v nás zakódováno? Kdybychom nikdy žádné maso neviděli, toužili bychom po něm? Opravdu nám chutná vše, to co vidíme, že jedí ti druzí – naši rodiče, sourozenci, přátelé… Chceme to také ochutnat?

Nevěřila jsem totiž svým očím, co udělala moje malá 16 měsíční holčička za obličej, když uviděla poprvé klobásu, kterou jedl tatínek… :-)

Jak se to stalo? To jsme si klidně svačili zeleninku no a tatínek si vyndal z lednice klobásu! Nikdy nic takového předtím neviděla, jelikož uzeniny jíme opravdu vyjímečně. Okamžitě přestala jíst zeleninu a začala vydávat divné mlaskající zvuky :-)))

Měla oči jen pro ní – pro klobásu a k tomu přidala: “ Mami chci…“ Najednou byla její priorita jiná. Když jí tatínek chtěl klobásu jen zblízka ukázat – vrhla se na ní s otevřenou pusou :-))) LOL

Sice tatínek včas stačil klobásu dát z dosahu pusinky pryč, ale dočkal se tak zlého obličeje a počínajícího brekotu! Zeleninu už nechtěla, raději se šla vyvztekat pryč od stolu.

Jindy zase měla chuť na chleba se sýrem, to jí celkem ráda, ale jakmile uviděla chleba se salámem, sýr jí už nezajímal :-)

Prostě si teď musíme dávat pozor, co před ní jíme. Musíme jíst vždy to samé :-) Bohužel varianta, že se ona nají první a my ostatní po ní, se nám nevyplatila. Klidně si totiž s ní tu svojí porci, odejde od stolu si hrát a jakmile zacinkají příbory na stole, je úprkem zpět u stolu a dožaduje se našeho jídla. Nic jí nesmí uniknout!

Na rozdíl od starší sestry si v jídle nevybírá. Tu do 3 let vůbec nezajímalo, co my dospělí jíme a do jídla se musela skoro nutit. Měla svá oblíbená jídla a když jsme uvařili něco nového – byl problém to jen ochutnat. Teď má zase svoje barevné období. Minulý rok milovala hrášek, teď ho nechce a chce jen kukuřici – nic zeleného prý jíst nebude – teda kromě brokolice :-) Před časem zase nejedla mrkev. Aktuálně miluje papriku a okurku – papriku jen žlutou nebo červenou – jen ne zelenou!

Za to ta mladší nemá s ničím problém – a když je to maso, mlaská si u toho a culí se na mě. Někdy i kýve hlavou na znamení, že jí to moc chutná a směje se přitom sladce na mě :-) Prostě je to pak radost vařit :-)

Prostě skloubit jídelníček pro všechny, je někdy docela těžké – i když jsme masožravý VŠEŽRAVCI :-)

PS: Starší dcera se mě nedávno zeptala, proč vařím jiné jídlo pro sestřičku. Vysvětlila jsem jí, že je ještě malá, aby jedla naše jídlo.

Pak se mě tedy logicky! a pochybovačně zeptala:

Mami, tak proč jí pak dáš vždycky ochutnat z tvého talíře, když přijde ke stolu a dožaduje se ochutnání?“

LOL :-)

Výchova je někdy pořádně složitá… ale o tom zase jindy… :-)

 

 

 

   
Autorka:


1 komentář k článku Maso (klobása) základ života :-)

Avatar

Elishka

21.4.2012 at 09:58

Jak říká můj manžel: Nejlepší zelenina je maso! :)

Komentáře

top