MIKULÁŠ K NÁM CHODÍ NA GULÁŠ

17 12
2012

Je 4. 12. Večer a já ještě před večerním cvičením jedu do obchodu koupit nějaké dobroty pro dětičky do punčoch.

Naštěstí to není problém a jejich oblíbených dobrůtek jsou plné police.

Dobrůtky jsou tedy nakoupené a já vím, že je v klidu zítra nabalím do punčošek , aby měly děti překvapení včas za správným oknem.

Je 5. Adinka spinká, já balím punčochy a kochám se, jak se mi to povedlo. Už jsem zvědavá, jak se to bude dětem líbit. Nemůžu se dočkat.

 

Je odpoledne a Kubík už je doma, manžel jede ještě na malý nákup, abychom měli pohoštění i pro tetu Ilonku a strýca Pepika, kteří na Mikuláše vždycky dorazí. A je to tu. Manžel je doma a s dětmi vyhlížejí Mikuláše z okna. Kde asi pořád je? Nadílka je tentokrát za oknem v ložnici, děti jsou překvapené a celé září. Rychle vybalují všechny ty dobroty a nakonec stejně zvítězí měkký dárek – tričko – a to naprosto nečekaně. Najedou zvonek, za dveřmi se něco děje. Oba rychle běží otevřít. Je tam Ilonka s Pepikem. Pepík zvoní na zvonek a říká, že vede čerta. Adinka si z toho nic nedělá, ale Kubík ačkoli je mu už skoro 5 se běží schovat do ložnice. Až když zjisti, že vzduch je opravdu čistý, vyleze a jde se přivítat se vzácnou návštěvou a rozbalit si mikulášskou nadílku od tety. Zase hromada dobrot a ovoce. No ten Mikuláš je teda opravdu štědrý. Po příjemné návštěvě by se zdálo, že je konec. U nás tímto ale mikulášské oslavy nekončí. U nás se pokračuje dál.

6. 12. Jel Kubíček zdobit perníčky s dětmi ze školky.

7. 12. Měl Kubíček mikulášskou nadílku ve školce a donesl si další 2 balíčky plné dobrot a ovoce a k tomu ještě adventní kalendář s čokoládkami.

8. 12. To už je sobota a to se chystají největší mikulášské oslavy – mikulášský gulášek. Naši chlapi vytáhnou kotlík, nachystají ohniště a vaří poslední kotlíkový gulášek v roce na sněhu. My holky děláme škrabky, přípravnu atd. Prostě ty věci, které jsou třeba kolem dokola. Děti řádí ve sněhu, venku i vevnitř. Jsou nadšené. Stejně jako všichni kolem. Je to docela prima tradice, kterou jsme začali loni a je fakt, že gulášek naši chlapi vaří výborný. Tak nějak mě to vždycky naladí do pohody a dostane mně to do té adventní nálady. A to nemluvím o tom, že naše děti dostaly od babičkového Mikuláše další nadílku. Ach jo já bych někdy chtěla být mrně.

   
Autorka:


Komentáře

top