Miluji Tě… aneb srdce plné lásky

7 5
2012

Miluji Tě„…, jak často toto slovní spojení slyšíme v amerických filmech, až nám přijde jako klišé. Používají ho často, rádi a s úsměvem. Doprovází ho většinou polibek, objetí, slza dojetí… jak krásné je se na to dívat.

Jaká je však realita? Kdy jsme naposledy někomu řekli, že ho milujeme, nebo alespoň, že ho máme rádi? Tím myslím ostatní z rodiny, kromě dětí, na kterých nám záleží a které máme rádi. Že je to samozřejmé, že je milujeme? Tak proč jim to častěji neříct, aby na to nezapomněli? Kdy nám naopak naposledy někdo řekl, že nás má rád? Vzpomenete si na to, kdy a kdo to byl?

Jednoho dne jsem si uvědomila právě před počítačem smutnou pravdu – své mladší dceři říkám minimálně 2x denně, že jí moc miluji, té starší minimálně jednou za 2 dny… a svému muži jsem to neřekla již dlouho, i když ho mám pořád ráda, tak mu to ale asi dost často neříkám. Proč? – se ptám sama sebe, je to tak těžké?

Trochu asi ano, ale přitom dětem to jde říkat tak lehce a automaticky. A co teprve rodičům, nebo sourozencům? Nežijeme sice v americe, ale trochu bychom si z nich měli vzít příklad a snažit se říkat lidem, na kterých nám záleží, že je máme rádi.

Pro lásku jsme schopni spousty denodenních malých obětí, ale slovomám tě rád/a“ je někdy víc, než umyté nádobí, vyhraný zápas, upečený koláč, posekaný trávník nebo vyžehlená košile.

Tak nějak mi přijde, že čím je člověk starší, komu máme říci, že ho milujeme, tím je to těžší. U dětí to jde snadno. U čerstvě zamilovaných většinou také, pokud se přestaneme ostýchat. A co my, co jsme již delší dobu v manželství? Jaké je řešení? Milujme více lidí kolem sebe!

Můžeme milovat více lidí najednou? Jistěže, proč ne. Srdce je plné lásky, jen je třeba najít někoho, pro koho otevře svou náruč, obejme ho, dotkne se ho… I srdce má rádo doteky a objetí. Radostí tluče rychleji, roztáhne se co nejvíc, aby pojmulo vše, co milujeme… Není to krásné zjištění? Pojďme rozdávat lásku, doteky, je květen, nejkrásnější měsíc v roce…

PS.: Mám ještě aktuálně místo pro cca 3 nové osoby ve své srdci, neváhejte a rezervujte si v něm místo ještě dnes! :-)

PPS.: Mé srdce nedělá rozdíly mezi mužem či ženou, barvou pleti, vyznáním, věkem, sexuální orientací nebo měsíčním příjmem! :-)

 

 

   
Autorka:


Komentářů: 4 k článku Miluji Tě… aneb srdce plné lásky

Avatar

Pavlína

13.5.2012 at 20:41

Ja uz jsem dlouho nebyla zamilovana… myslite, ze po tricitce se da jeste zamilovat?

Avatar

Marie

1.7.2012 at 09:02

Ja myslim, ze zamilovat se da v kazdem veku…

Avatar

Lenka

8.7.2012 at 10:09

Laska je laska… :-) ale bohuzel netrva vecne :-(

Avatar

Monika Slavíková

19.7.2012 at 16:41

Je zajimave, ze narozenim druheho dite se vase srdce jakoby roztahne, aby pojmulo vice lidi…. bala jsem se, ze druhe budu milovat min, ale neni to pravda…

Komentáře

top