Náhradní plenka aneb Jak jsem se chystala na diskotéku… :-)

23 4
2012

Je sobota odpoledne, mladší dcerka ještě spí a a já mám tak trochu klidu si připravit věci na večer. Chystám se totiž po 6 letech na diskotéku a zjišťuji, co všechno budu vlastně potřebovat

Takže si na stůl připravuji náhradní plenku!, náhradní oblečení, hračku, krabičku křupek a pitíčko LOL :-)

Tomu se také jinak říká „profesionální deformace“ – ven z domu totiž chodím vždy jen s dětmi a bez výše uvedených věcí se prostě neobejdu. :-)

Chcete vědět, jak to nakonec dopadlo? Pojďme si to popsat hezky pěkně popořadě:

1) Nemám kabelku – tu s dětma opravdu nepotřebujete a není ani praktická. Stačí přebalovací taška na kočárek nebo batůžek na záda.

2) Nemám co na sebe – buď je mi to velké, nebo malé (stav před a po porodu), a to nemluvím o tom, že věci již dávno vyšly z módy.

3) Nemám peníze – týdenní limit na kartě je vyčerpán nákupem v Penny – co by člověk neudělal pro své děti kvůli pár samolepkám se zvířátky :-)

4) Nemám oholené nohy – moment, to přeci nepotřebuji, vezmu si džíny místo sukně a problém je rychle vyřešen :-) – mužský pohled na věc! Manžel by měl radost.

5) Nemám udělané vlasy ani make-up – a ani už to neumím. Na mateřské to nepotřebujete a tak klidně vyjdete s mokrou hlavou ven věšet prádlo nebo uspat brečící miminko v kočárku. Cestou na vlak mi uschnou vlasy, nalíčím se ve vlaku :-)

6) Nejsem opálená – i když bych klidně mohla být, jsem přeci na rodičovské dovolené! Jenže realita je pak o tom, že stejně sedíte doma mezi 4 stěnama a jste ráda, že jste ráda. Zlenivět se dá tak snadno, když vás nic netlačí.

7) Nejsem odpočatá – včera večer jsem řešila nějaké pracovní věci dlouho do noci a malá se pak v noci budila kvůli zubům – zrovna dnešní noc – jako naschvál. Kruhy pod očima neschovám, aspoň budu vypadat starší a snad i moudřejší – na diskotéce zásadní devíza!

8) Neumím tančit – což snad nebude tak na závadu, v houfu lidí se to ztratí. Ještě že nás jde 8 zoufalek / maminek / sousedek – tak bude o srandu postaráno. Přestala jsem kojit, tak si mohu dát panáka na odbourání zábran, super!

9) Není mi už 20 let… – s tím se dá udělat opravdu velmi málo. Budu se holt muset řídit heslem, že žena zralá je jak z růže květ, i když je vám někde mezi 30 – 40 let… Vždyť se ženám říká o 10 let míň, než kolik jim opravdu je, ne? :-)

10) A nakonec to nejlepší: půjdu bez dětí – pořád sice budu možná trochu zoufalá maminka, ale aspoň na chvíli „bezdětná“ :-) Až mě to trochu děsí – nevím, kdo bude trpět víc – jestli já nebo děti…

 

Takže hurá na diskotéku, za 4 hodiny vyrážíme. Snad nepřijdu na sraz pozdě. Dcera se už budí, půjdu jí nakrmit, přebalit, napojit, políbit, pohladit a pobavit. Kdy naposled se o mě někdo takhle staral?

Pokračování příště :-)

P.S.: Jdu si přebalit tašku na diskotéku, do které jsem si automaticky připravila: náhradní plenku, náhradní oblečení, hračku, krabičku křupek a pitíčko. Prostě zásadní věci, bez kterých se neobjedu, když vyrážím z domu za hranice všedních dní… LOL :-)

 

   
Autorka:


Komentářů: 2 k článku Náhradní plenka aneb Jak jsem se chystala na diskotéku… :-)

Avatar

Romana

25.4.2012 at 12:18

Nahradni plenku uz budu brzy sama potrebovat! :-)

Avatar

Denisa

25.4.2012 at 21:40

Jak pravdivé, až mně to děsí – jako by to bylo o mně:-) , ale bude líp, zas si budem holit, opalovat se, dělat vlasy a make-up a nosit ty vysoký podpatky ladící s kabelkou a kostýmkem – jáááá se tááák těššššším

Komentáře

top