NEMUJU PAPAT – NEMŮŽU PAPAT

26 11
2012

Je pondělí ráno a já zase přemýšlím co budu vařit.

Napadla mě žemlovka.

A protože manžel pořád mluví o té školkové žemlovce s tvarohem a jablíčkama, tak zkusím najít recept a uvařím to.

Jedu s Kubíčkem do školky a ještě rychle na akci v Lidlu – zná to asi každá maminka, levné a přitom dobré věci pro naše mrňata. Není mi přáno. Beru jeden z posledních košíků a deru se k regálu. Mikiny nejsou, tak aspoň to pyžamko pro malou a punčošky pro oba. Ostatní nákup vzdávám a raději jdu stát frontu k pokladně. Ještě ve frontě počítám paní nákup, má sice jen tři věci, ale málo peněz. A sláva, třikrát hurá, konečně jsme se dostaly s Adinkou k autu a můžeme jet nakoupit do naší jednoty. No je to sto a jedna. Příjemné prodavačky s dobrou náladou. V klidu bez pošťuchování ze všech stran nakupuji rohlíky a tvaroh na žemlovku, prohodím pár slov s pokladní a frčíme domů. Máme rozdrnkané celé dopoledne a tak prostě nestíhám.

Na oběd jsme si nakonec daly jen tak něco z lednice, Adinka šla spinkat a já jsem šla hledat recept a uklízet a udělat další nevděčnou práci, která je nezábavná a není nikdy nikde vidět.

Adinka už nespí a to je dobře, protože se blíží čas, kdy musím jít pro Kubíčka k autobusu ze školky, je hezky, tak jdeme pěšky, Adinka se veze. Uf, s kočárem je to čím dál těžší. Po cestě domů si s Kubíčkem povídáme co nového ve školce a co bylo na papání, s kým si hrál atd.

Kočár je schovaný zpátky v kufru auta, děti umyté z cesty a u stolu se svačinou a já se vrhám na tu speciální žemlovku. Uvařím pudink, umíchám tvaroh, nastrouhám jablíčka a namíchám je se skořicovým cukrem a rozinkami, nakrájím rohlíky, vymažu pekáč. Míchám, krájím, chystám za asistence dětí a také manžela, který se právě vrátil domů.

Konečně je žemlovka v troubě a já mohu uklidit nepořádek od příprav, díky bohu za myčku na nádobí.

Žemlovka se vesele peče a já jsem spokojená s výkonem a jsem zvědavá jak se mi to vlastně povedlo. Konečně mohu zázrak servírovat a ochutnat. Adinka řekla hned po dvou soustech NEMUJU PAPAT – v překladu nemůžu papat. Kubíček řekl, že nemůže hned v zápětí, protože v televizi zrovna běželi nějací roboti nebo co a to bylo v danou chvíli důležitější a chutnější než má speciální žemlovka. Manžel snědl jen polovinu a řekl, že má raději tu moji klasickou žemlovku. Nevděk světem vládne. No nic to jsem zas dopadla. Budu to zase muset sníst sama. Jo kdyby bylo lízátko nebo cukrová vata …

   


Komentáře

top