Pošťák zvoní dvakrát a nosí LEGO

9 12
2014

Ahoj, já jsem Barborka, jsou mi 4 roky a mám moc ráda lego. Již mám doma lego od starší sestřičky, takže jsem již věděla, že je s legem zábava :-)

Nedávno nám pan pošťák přinesl velikou krabici. Byla jsem hoooodně zvědavá, co v ní bude.

Když jsem ji otevřela, měla jsem velikou radost, že je v ní veliký zelený box plný lega! Hned jsem se hrnula dovnitř a chtěla se nejdřív podívat, jaké dílky jsou uvnitř.

Jenže krabice byla hodně dobře zabalená, tak mi moc nešlo jí otevřít. Naštěstí maminka byla po ruce a tak mi pomohla.

Vysypala jsem všechny balíčky s kostkami na stůl a rychle je začala otevírat, abych je mohla co nejrychleji prozkoumat a vzít si je do rukou.

Nejvíce se mi líbila okýnka, kytičky a panáčci :-) Součástí boxu i byl barevný návod, který se mi moc líbil. Hned jsem do něj natěšeně nakoukla a vybrala si, že jako první postavím domeček.

Sama jsem začala, občas mi maminka poradila, která kostka je ta správná na řadě, aby domeček neměl šikmou střechu a vypadal jako na obrázku.

domeček lego duplo

Docela rychle se nám to spolu podařilo. Jako další jsem chtěla postavit věž, co nejvyšší :-) Posílám fotku, jak se mi to podařilo.

věž lego duplo

Jakmile jsme dostavěla i věž, zavolala jsem starší sestřičku a tatínka, aby se podívali, co jsem dokázala vymyslet a postavit. Moc se jim to líbilo a od tatínka jsem za odměnu dostala pusinku :-)

Starší sestřička hned chtěla něco také sama stavět, tak přinesla další krabici plnou lega Duplo a společně jsme postavili další domeček a autíčko pro panáčky.

A co se mi na stavění nejvíce líbilo? Že jsem sama něco postavila a všem se to líbilo. Že mě pochválili, že jsem šikovná. Sestřičku zase nejvíce zajímalo, jestli dám fotku na Facebook :-)

Sice Facebook ještě nepoužívám, ale pochopila jsem, že obrázek mého domečku a věže uvidí hodně dalších lidí a můžou mi lajkovat (nevím, co to znamená :-)) a hlavně komentovat, že se jim to líbí.

A to je hustý :-), jak s oblibou říká moje starší sestřička.

   
Autorka:


Komentáře

top