Představujeme dětský klub Ratole

12 10
2015

Dětský klub Ratole Dolní BřežanyDětský klub Ratole, to jsou jesličky a školička pro děti od narození do zahájení školní docházky, nárazové hlídání, herna s kavárničkou pro setkávání maminek s dětmi, zájmové kroužky, místo pro akce a oslavy.

Když se mi narodila dcerka, změnil se mi pohled na profesní život. Pronikla jsem do světa malých dětí, kde se mi neobyčejně zalíbilo. Dosud jsem pracovala ve velkých mezinárodních společnostech, naposledy v oblasti dětské výživy. Jak ale skloubit péči o dítě s dojížděním, cestováním a přesčasy? Navíc dcerka měla určité zdravotní komplikace, díky kterým vím, že mě bude ještě nějakou dobu více potřebovat. Babičky máme daleko, a tak se musím spolehnout hlavně sama na sebe. Občas by se ale hodilo, aby malou někdo pohlídal.  Kdyby tak v okolí existovalo nějaké místo, kam bych ji občas mohla dát…  Kde by byla mezi dětmi, zvykla by si být chvilku bez maminky a já si zvládla něco zařídit… Na školku je ještě malá, ale sem tam by jí to přece prospělo…

Podobné zařízení jsem v blízkém okolí nenašla, a tak jsem si řekla:  „Proč to nezkusit sama? Třeba by takovou službu využilo více maminek v podobné situaci… “ Absolvovala jsem speciální kurz za podpory Evropské unie a praxi v jesličkách a mateřské škole. Náhodou se naskytly i vhodné prostory, tak nebylo moc času na rozmýšlení.

Dětský klub Ratole Dolní Břežany

Od letošního podzimu jsem si nedaleko za Prahou otevřela Dětský klub Ratole. Jedná se o malé kolektivní zařízení pro maximálně 12 dětí ve věku 0 – 6 let, které umožňuje pravidelnou docházku i operativní hlídání, zároveň nabízí hernu s kavárničkou pro setkávání maminek s dětmi, prostor se zahradou vhodný na dětské oslavy, zahradní party, akce či semináře. V současnosti otevíráme i několik zájmových kroužků.  Jsme tu pro děti celkem 2, já a kamarádka, která se už od útlého věku starala o děti, miluje je a má s nimi mnoho zkušeností.

Dětský klub Ratole Dolní Břežany

Zakládáme si na individuálním přístupu k dětem i k rodičům, rodinném prostředí, flexibilitě, kvalitní stravě, častém pobytu venku, tradičním výchovném programu doplněném o moderní přístupy jako výuka jazyků v raném věku, používání moderních pomůcek, věkově heterogenní skupina atd. Výhodou je, že fungujeme převážně na principu permanentek, takže peníze rodičům při včasném odhlášení dětí v případě nemoci nepropadají. Další předností je celoroční provoz. Staráme se jak o několikaměsíční miminka, tak o větší rozumbrady.

Dětský klub Ratole Dolní Břežany

Teď už nezbývá než věřit, že naše služby přijdou vhod dalším rodičům a jejich ratolestem!

A jak Ratole vlastně vzniklo? Jednoho dne se spojila ratolest s batoletem :)

Najdete nás na adrese:  Náměstí Na Sádkách 704, Dolní Břežany

Web:  www.klubratole.cz
Facebook: www.facebook.com/ratoledetskyklub
Email: detskyklub.ratole@gmail.com
Tel. 777 640 801

Dětský klub Ratole Dolní Břežany leták

Autorka: Kateřina Fritz

   
Autorka:


Komentáře

top