ROZHOVOR s Petrem Šigutem – HLÍDAČKY.CZ

23 11
2012

Dnes jsem si pro vás připravila zajímavý rozhovor a to navíc s jedním mladým, sympatickým a hlavně prvním mužem, který myslí na ženy a jejich problémy a nad tím, jak jim pomoci… :-) právě totiž rozjíždí užitečný web, který by měl pomoci všem, co řeší hlídání dětí… Podrobnosti o projektu i o spolutvůrci si přečtěte dále.

Hlídačky.cz (www.hlidacky.cz) jsou stránka, kde se může zaregistrovat kterýkoli rodič nebo hlídačka a domluvit se na hlídání dětí. Hlídačky.cz se snaží docílit toho, aby to bylo co nejjednodušší: můžete si prohlížet komentáře hlídačky, psát jim zprávy, každá hlídačka má svůj profil s fotografií a zkušenostmi. Registrace je pro všechny zdarma.

Jak to všechno začalo? Pověz mi Tvůj příběh…
Jelikož mám rád ženy a dívky, je nevyhnutelné, že se v budoucnu stanu otcem. A přiznám se, že nejsem ten nejzručnější co se týče starání se o děti. Takže jsem hledal nějaké řešení a pak mi to došlo: hlídání dětí!:) Tím mám na mysli to, jak k vám domů přijde nějaké hodné (typicky) děvče a stará se chvíli o dítě. A rodiče můžou jít třeba do kina…

Tady v Česku jsem ale nenašel na webu službu, která by to řešila podle mých představ. Zeptal jsem se tedy dvou kamarádů (David právě školu dokončil a Vašek je už otec tří a hodně brzo čtyř dětí). Nápad se jim taky líbil, tak jsme se pustili do realizace Hlídaček.

Jaká je tvoje vize, kam by to Hlídačky měly dotáhnout?
Chci, aby byly Hlídačky místem, které bude dávat dokupy hlídačky a rodiče v ČR co nejjednodušeji a nejpohodlněji:) Pokud se to povede, chceme rozšířit hlídačky do celé Evropy a světa.

Teď si rodiče hledají hlídání přes známé, bude to fungovat na Internetu?
Po přihlášení hned vidíte, jestli nějaká hlídačka už nehlídala děti vašemu kamarádovi/kamarádce z Facebooku. Plánujeme vyznačit i ty hlídačky, které od vás bydlí co nejblíže, takže třeba najdete hlídačku co bydlí přes ulici…

Osobní kontakt ale samozřejmě nic nenahradí, rodiče, děti a hlídačka si musejí být vzájemně sympatičtí my se snažíme vytvořit Hlídačky.cz tak, aby měli co nejvíce informací předem. Urychlit a usnadnit jim výběr.

A co to přinese pro hlídačky?
Samozřejmě se u nás může každá potencionální hlídačka na stránce zaregistrovat a napsat své zkušenosti s hlídáním. Chceme všem hlídačkám umožnit si prezentovat své schopnosti a tím oslovit rodiče.

Holky, co se přihlásily v první vlně, jsou hrozně šikovné, vedou spoustu kroužků, mají zkušenosti… to já bych hlídačku fakt dělat nemohl:)

Věřím, že se nám podaří ten “babysitting” tady v ČR trochu rozproudit. A jestli se povede expanze do jiných států tak by bylo skvělé nějak pomoct těm nejlepším dělat au-pair v jiných státech.

Ženy… kdyby jsi si mohl vybrat 3 vlastnosti ženy, které by měla tvá vyvolená mít, které by to byly?
Vyvolená je asi ještě daleko:) Každopádně nemám v hlavě nějaký seznam požadavků (předpokládám, že ženy to mají srovnané daleko víc). Trochu divoká, ale zároveň nevinná a musí se hezky usmívat:)

Co nosíš stále u sebe (v kapse u kalhot), bez čeho se neobjedeš?
Klíče, pokud se chci dostat zpátky domů:) Peněženku, když chci něco koupit. A hlavně mobil – protože bez hudby bych se v MHD asi zbláznil. Ale myslím, že za pár let  klíče i peněženku nahradí stejně jen ten mobilní telefon…

Chtěl bys něco vzkázat našim čtenářům?
Díky Zoufalým maminkám už jsme se s jednou maminkou sešli a pomohla nám navrhout, jak Hlídačky.cz vylepšit, zpětná vazba je to, co potřebujeme určitě nejvíc. Takže jestli čtenářky (či čtenáři) mají cokoliv, co by chtěli na Hlídačkách vylepšit, tak ať nám dají vědět…

Petr Šigut, 26 let
Pokud se vám zdá, že Hlídačky.cz nefungují tak, jak byste si představovali, dejte mu vědět.
Moc se mu líbilo na studijním pobytu ve Španělsku. Ale nakonec preferuje přeci jen české holky (ale španělské počasí).
Studuje v Brně na Fakultě Informatiky Masarykovy Univerzity obor Service Science, Management, and Engineering. Snad už poslední semestr:)

   
Autorka:


Komentářů: 3 k článku ROZHOVOR s Petrem Šigutem – HLÍDAČKY.CZ

Avatar

Monika Slavikova

18.12.2012 at 09:36

Potencionální hlidacky z Prahy hlaste se Petrovi Sigutovi!!! Dekuji za predani vyzvy dal…

Avatar

Verunka

12.3.2013 at 09:09

Držíme palce!

Avatar

Marketa

26.2.2014 at 19:54

Fandim Vam, myslim, ze jste skvelou alternativou pro „zoufale“ matky:).

Komentáře

top