Srážka s důležitostí

8 4
2012

Potřebovala jsem si zařídit rodičovský příspěvek, konec mateřské se nezadržitelně blíží. Na internetu jsem si našla jaké formuláře jsou potřeba a napsala jsem si o ně do mzdové účtárny zaměstnavatele. Chyba. Podklady pro výpočet příspěvku mi poskytne ČSSZ. Sebrala jsem obě děti, nabalila svačiny a hurá na celodenní putování.

„No to jste tady ale špatně. Formulář jste si měla vyzvednout na Úřadu práce.“ Aha, no nic. Lovím v tašce vytištěný email z práce, kde mám (pro mě) jasné pokyny. Paní dlouze čte, pořád si plete mě a kolegyni ze mzdovky, oslovuje mě podle toho, na čí jméno jí zrovna padne zrak.
„No tak to tam hned zavolejte a chtějte nadřízeného, tohle opravdu není možný. Oni asi nečtou předpisy, to vás sem poslali špatně!“ Tak chci vědět, pod který ÚP spadám, abych si mohla pro formulář dojet.
„Dovedete si představit, že byste s malým miminem trávila hodiny na ÚP? Mezi nemocnýma? Nebo v internetové kavárně, kde byste to musela hodiny vyplňovat ten formulář???“ No, dokázala, mladší dítě musím všude brát s sebou, jelikož nemám hlídání.
„No ale máte štěstí. My s kolegyněma jsme ve volném čase úřady obešly a náhodou tady pár formulářů máme, tak vám můžu jeden dát, ať nikam nemusíte chodit. Dovedete si představit…“
Tak si beru formulář, jdu ke stolku a než si syn stihne otevřít Pribináček mám formulář vyplněný. Nejtěžší úkol dnešního dne.

Jdu si pro potvrzení o příjmu k jiné přepážce.
„Aha, tak vy jste ještě na neschopence…“
„No to asi ne, mě končí za měsíc mateřská, už jsem porodila, tamhle mám dítě“, radši se jdu do kočárku přesvědčit, jestli tam malá skutečně je.
„Jo?“. Jo.
„Aha, já jsem si vás spletla, vy nejste Daniela.“ Nejsem. „Tak mi dejte ten formulář, já to vyplním.“ Doufám, že paní ví co dělá. Na druhé kolo bych asi neměla.

Autorka: Gabriela Petrová

   
Autorka:


Komentáře

top