Ta mumie má nafouklé bříško. Asi bude prdět!

10 7
2014

Před pár dny jsme se s rodinkou vypravili na jihozápad Čech, do města Klatovy. Cestou vládlo horko a tak jsme si ho pořádně, jak se sluší a patří na majitele automobilu bez klimatizace, užívali.

Samotné Klatovy nás překvapivě také přivítaly sluníčkem. No je fakt, že to bylo lepší, než kdyby pršelo.

Ale i tak jsme se po procházce po centru vydali na prohlídku místních katakomb, které kromě dávky historie a tajemna, lákaly také na příjemnější počasí.

Prckové byli pro. Oči navrch hlavy, když se dozvěděli, že tam mají také mumie!

Tý jo, vždyť něco takového mají jen v Egyptě :)

První část prohlídky byla zajímavá spíše pro starší a možná i pro manžela, který mohl okukovat mladou průvodkyni, ale v té druhé části se konečně ukojila i dětská zvědavost po koukání se po „mrtvých mumiích“.

Člověk by řekl, že mumie jsou takové všechny stejné. Je fakt, že většinou byste je dokázali zaměnit, ale jedna klatovská mumie zaujala :)

„Jéééé, mamí, koukej. Támhleta mumie má nafouklé bříško. Asi bude prdět“, zazněla jedna z hlášek, která odrovnala nejen nás, ale i průvodkyni a posléze i zbytek skupinky.

Průvodkyni se tohle téma očividně zalíbilo a tak se jala vysvětlovat, jak to s prděním a mumiemi je a tak jsme si mohli všichni oddechnout, že mumie neprdí a my se budeme moci i za okamžik v klidu nadechnout :)

Klatovské katakomby

Klatovské katakomby

A tady je ta mumie s nafouklým bříškem (vlevo)

No a aby to nebyl takový ponurý příspěvek, tak tady jedna radostnější fotka, co jsme v Klatovech také viděli :)

Duha nad Klatovy

Jo a mimochodem, ta mumie měla nafouknuté břicho proto, že zaživa trpěla plynatostí a po smrti z ní všechen vzduch nevyprchal. Klatovské mumie jsou totiž vysušené i s vnitřními orgány a tak ta mumie v sobě nosí několik staletí starý vzduch.

Možná je fakt dobře, že mumie neprdí.

   
Autorka:


Komentáře

top