Vánoční dárky

28 11
2012

Ať chceme nebo ne, je tady každoroční vánoční masáž.

Ať se ocitneme kdekoliv, všude na nás útočí a v bezpečí nejsme ani doma.

Naštěstí pro nás, v přítomnosti dětí nám doma televize jako zvuková kulisa rozhodně neběží, takže jsme „ochuzeni“ o kňučení, že to co opravdu, ale opravdu pod stromeček potřebují je pejsek který vypadá jako živý a dokonce se i tak chová, že je nezbytně důležité vlastnit cosi podivného co se dá rozložit na něco ještě podivnějšího, že nejlepším dárkem je sada desítek malých poníků s příslušenstvím a tak podobně.

Na velké nákupy jezdíme s dětmi, ale víkendy v nákupních centrech rozhodně netrávíme a nejezdíme tam ani za zábavou. Syn je naučený, že věci, které jsou v obchodě k vidění, jsou tam právě proto, aby bylo vidět, že jsou. A že do nákupky (= jeho vlastní výraz) jezdíme pro věci, které potřebujeme. Musím zaklepat, dosud se nám nestalo, aby dostal záchvat (tak jako jsem to mnohokrát viděla), protože mu něco nechceme koupit. Dcera z toho ještě nemá rozum. A doufám, že se za pár let nebudu divit…

Samozřejmě, od té doby, co máme děti jsou Vánoce převážně o nich. Dárky nakupujeme v předstihu a z devadesáti procent přes internet. Převážnou část našeho domácího hračkárnictví (= opět vlastní pojmenování) tvoří dřevěné a mechanické stavebnice, koleje s vláčky a příslušenstvím, malá i opravdu velká auta, knihy, no a co si budeme povídat, obrovská hromada plyšáků, ke kterým mám osobní vztah (ale vážně jen k některým!). S manželem si také dáváme dárky, ale tak dva nebo tři, vždycky je ale alespoň jeden z nich překvapení ;)

V době „před dětma“ jsme od našich známých okopírovali zajímavý způsob výběru vánočních dárků. Nastříhali jsme si abecedu a vložili do jedné obálky. Do druhé jsme dali částky od 10 to 1000 Kč. A pak jsme losovali, na jaké písmeno musí dárek začínat a v jaké maximální částce může být. Takže budoucí obdarovaný ví, že pod stromečkem najde dárek začínající na „o“, ale jestli to bude ořezávátko, opasek nebo omáčník netuší. Moc rádi na to s úsměvem vzpomínáme a kdo ví, třeba tuto tradici zase někdy obnovíme.

P.S. A jak se mi teď ořezávátko hodí!

   
Autorka:


Komentáře

top