Vánoční nákupy

28 12
2012

Byla druhá adventní neděle a já jsem se rozhodla využít toho, že je manžel doma a pohlídá děti, a chtěla jsem jet na vánoční nákupy.

Ještě den předem jsem si nachystala podrobný seznam podle obchodů, kde mám co koupit a kabelku atd.

Vše do detailu promyšlené.

Co ve městě neseženu dnes, objednám zítra přes net, je nejvyšší čas, aby byly dárky do vánoc doma.

Vstávala jsem relativně brzy, oblekla jsem se, hodila šminky – abych nevypadala jako zombie, nakrmila děti a šla jsem. Protože mrzlo, musela jsem si nejdříve ze všech stran oškrabat auto, zahřát ho, prostě jako každý jiný mrazivý zimní den. Pac a pusu dětem a manželovi a jedu. Venku je sníh a přituhlo, takže jsem jela jen krokem. Jedu a pekelně se soustředím, abych nevyjela z cesty. Ujela jsem asi jen 2 kilometry, byla jsem pořád ještě v našem malém městě – spíše vesnici a najednou buch buch buch. Na pravé straně auta není něco v pořádku. Zastavím a zdá se mi, že auto je nějak na šišato. Vystoupím z auta a jdu se podívat, kde je problém. Pravé přední kolo je prázdné a to úplně prázdné. Volám manželovi, vysílám SOS. Nakonec jedu domů. S prázdným kolem a pěkně pomaloučku. Myslím, že i chodci byli rychlejší. Když jsem se konečně vyškrábala i k nám do kopce, bylo po nákupech. Bylo už pozdě na to, abych škrabala a rozehřívala druhé auto. Než bych se totiž dostala do města, už by obchody zavíraly. Tak jsem nakonec nakupování a běhání po obchodech vzdala. No co se dá dělat, aspoň jednu výhodu to má, nemusím se nikde mačkat a tlačit mezi kupou lidí.

V pondělí ráno jsem sedla k počítači a většinu věcí objednala. Pošťáci z nás mají „radost“, protože využíváme jejich dost předražených služeb. Navíc musejí nosit a vozit ty balíčky k nám do toho děsně nepohodlného kopce. A myslím, že VÁNOCE, VÁNOCE si u toho neprozpěvují.

Dárky prostě nosí pošťák a předává je ježíškovi :)

   
Autorka:


Komentáře

top