Využíváte daňové úlevy na dítě v mateřské školce?

7 9
2015

ŠkolkaVěřím, že nikdo z nás neplatí na daních rád víc než je zákonem předepsáno. A že spíš rádi využijeme možností různých slev a daňových úlev, pokud je stát nabízí. Jednou z takových daňových úlev je i možnost si odečíst částku za mateřskou školku. Jak velká ta částka je a co všechno musíme udělat, abychom tuto slevu na dani mohli uplatnit?

Slevu na školkovné lze uplatnit až do výše minimální mzdy. Ta je pro rok 2015 stanovena na částku 9 200 Kč. Takže, aby bylo jasno – můžeme si uplatnit slevu na dani až do výše 9 200 Kč za rok (nikoli za měsíc, i když by to bylo hodně prima ;)).

Pokud máme ve školce více dětí, tak tuto částku lze uplatnit za školkovné za každé dítě zvlášť. Ovšem nelze do ní zahrnout výdaje na stravování a dopravu.

A slevu na dani může uplatnit jen jeden z rodičů, přičemž musí být zachována podmínka, že žije s dítětem ve společné domácnosti.

Chcete se o daňové úlevě na školkovné dozvědět více? Nebo jste z Prahy a nemáte zatím školku? Přečtěte si celý článek Stát platí školku za vás, kde se dozvíte více.

   
Autorka:


Komentáře

top