NEPŘEHLÉDNĚTE

Škodí počítače našim dětem?

Škodí či neškodí počítače našim dětem? Tato věta se velmi často diskutuje v různých podobách, ale většinou vyhrává její negativní odpověď, a to, že počítače mají negativní vliv na osobnost našich dětí. Negativní vyjádření o působení počítače na ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tipy na posílení dětského imunitního systému

Zimní měsíce jsou tady a chřipkové onemocnění nám zaklepali na dveře. Pokud jste se o imunitu svého dítěte, milé maminky, nestaraly dostatečně dobře, pak si chřipka a nachlazení otevřou tyhle pomyslné dveře a bez klepání vstoupí do vašeho života. Dnes si ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Masáže předčasně narozených dětí

Žádný ze smyslů nepřináší tak bezprostřední prožitek jako hmat. Hmatové vjemy se zapisují přímo do nitra lidské duše. Každý dotyk vyvolává nějaké emoce. Stačí pohladit hebký kožíšek domácího mazlíčka nebo přejet rukou po polštáři lesního mechu ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Domácí výuka

V ČR bylo experimentálně povoleno 1.9.1998. Od roku 2005 je pod novým názvem individuální vzdělávání rovnocennou formou plnění povinné školní docházky na 1. stupni ZŠ a mělo by být umožněno na všech školách (celkem jde ročně téměř o 500 žáků). ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Výživa mateřským mlékem

Vaše děťátko se Vám narodilo dříve, než jste očekávala, a Vy jste se možná na jeho příchod nestačila ještě připravit. Jste plná obav o jeho život a zdraví. Zdá se Vám, že musíte s poléhat jen na péči lékařů a sester a sama nemůžete pro své dítě nic ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Vše pro vaše děti - má dítě plané neštovice

Plané neštovice neboli varicella jsou vysoce infekční onemocnění virového původu. Nejčastěji postihuje děti ve věkovém rozmezí 3 až 10 let, kdy má tato choroba také nejmírnější průběh a v těle nemocného se doživotně vytvoří protilátky. Plané neštovice ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Miminko na porodním sále

Hlavička už kouká ven, poslední zatlačení... a miminko se třepe v rukou lékaře či porodníasistentky, kteří vám ho položí na bříško, případně vloží do náruče. Nelekejte se, čerstvě narozenémiminko není ten čisťounký růžovoučký uzlíček, jaký ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Nejdražší položky dětského zboží

Pokud jste poprvé máma, budete pravděpodobně si uvědomit, že děti jsou velmi drahé (skoro jako zlato), ale je to nejlepší investice! Chceme pouze to, co je pro ně ale současně chceme ušetřit naše peníze stejně. Existuje skutečně mnoho způsobů, jak ušetřit své ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Těhotenství

Těhotenství není nemocí. Budoucí matka však musí navštěvovat lékaře daleko častěji než žena, která není těhotná. Důvodů je několik.Pravidelné kontroly umožňují za pomoci relativně velmi jednoduchých vyšetřovacích postupů včas odhalit potenciální ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

14 věcí které šťastná matka dělá lépe

Někdy považujeme život za nádherný, ale jsou i období, kdy nám připadá namáhavý. Jak se rozlišují dobré dny od špatných? Inspirovaly nás matky.1. ŠŤASTNÁ MATKA VÁŽÍ SLOVANapříklad pomoc tchýni, nákupy, vaření, domácí práce, večeře, vyzvednutí dětí ..