NEPŘEHLÉDNĚTE

Pečené kuře s bramborem a zelené chilli dresinkem

Pečené kuře s bramborem a zelené chilli dresinkem Typ Recept: Hlavní jídla Porce: 4 Časová náročnost 20 min Doba pečení 45 min Celková doba 1 hodina 5 minutPokud můžete získat celé kuře již butterflied, můžete ušetřit námahu dělat sami. Pokud začínáte s ..

Domácí pivo vánočná

V tomto díle se budeme věnovat vaření vánočního speciálního piva s koriandrem a pomerančovou kůrou, vyráběného metodou svrchního kvašení. Jak se výroba tohoto piva odlišuje od minulého piva plzeňského typu?Zcela zásadně. Jako základ použijeme pšenici místo ..

Polévka s taštičkami wan-tan

3 sušené houby mu-err200 gramů krevet200 gramů vepřového masa1 špetka soli1 polévková lžíce sojové omáčky1 čajová lžička sezamového oleje5 jarních cibulek1 kousek kořenu zázvoru2 vodní kaštany200 gramů těstovinových plátků wan-tan1 litr ..

Krémová rajská polévka

Postup práce:Spařte čerstvá rajčata v horké vodě a oloupejte je ze slupky, pak je nakrájejte na plátky.V hrnci rozpustíte máslo ke kterému přidejte na jemno nakrájenou cibuli a osmahněte do zlatova.Potom do hrnce přidejte na jemno nasekaný česnek, důkladně ..

Pravá slovenská Silvestrovská zelňačka

Sušené hříbky dejte namočit do vody a odstát, aby trochu nabobtnaly.Nachystejte si všechno koření, veliký hrnec a 3 litry vody. Vodu nalijte do hrnce a koření vložte do vody. Hrnec pak dejte na sporák a přiveďte do varu. Dále pak 30 minut vařte.Kyselé zelí ..

Zdravé alternativy

Místo cukru můžeme použít jakékoliv sladidlo. Med, umělé sladidlo, sirup atd.Místo oleje můžeme použít, máslo, heru atd.Místo mléka můžeme použít kefír, jogurt, podmáslí, smetanu, tvaroh atd.Mouku můžeme použít: hladkou, polohrubou, celozrnnou, otruby, ..

Zdravý životní styl zvyšuje zájem o biopotraviny

Čím jsou ale pro nás tak výjimečné? Názor, že biopotraviny jsou určeny pouze pro hrstku „vyznavačů“ alternativních výživových směrů, jako je např. vegetariánství, a sortiment potravin je omezen na zrní, semínka a klíčky, je mylný. Pravda je jiná. ..

Věděli jste, že borůvky...

Sušené borůvky se již odedávna používají pro děti jako lék proti průjmu. A to zejména proto, že udržují v těle vodu, působí protizánětlivě a zklidňují zvracení. Nemocné dítě je může klidně během nemoci žvýkat, navíc dobře chutnají. Pokud nejsou po ..

Posezení u vína

Servírování vínaVíno je nejušlechtilejším nápojem světa a i jeho pití bývá často považováno za obřad. Proto by žádné víno nikdy nemělo být podáváno jen tak. Chovejme se k vínu jak si zaslouží a dodržujme při jeho servírování alespoň základní ..

Buďte BIO!

Co jsou to biopotraviny?Jednou z možných cest za kvalitním stravováním (po které se, nutno dodat, vydává stále více lidí)jsou biopotraviny. A co že to vůbec ty biopotraviny jsou? Jde o výrobky, jejichž základem jsou suroviny, které byly vyprodukovány šetrně v ..