NEPŘEHLÉDNĚTE

Thajská masáž není erotická

Pod pojmem "Thajská masáž" si jistě mnoho lidí vybaví obrázek pochybné čtvrti v Bangkoku nebo masážní salon, jehož nabídka má s léčebnou masáží jen málo společného. Thajská masáž přitom neskrývá tajemstvím thajských žen, ale zatím u nás nedoceněnou ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Roztoči (Acari) a svrab

Jsou velmi malí, nejrozmanitějším a druhově nejbohatším řádem pavoukovců.. Zatímco všechny ostatní řády pavoukovců se živí dravě, mezi roztoči nalezneme i saprofágy a také parazity. Roztoči bytového prachu jsou považováni za jednu z nejčastějších ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Laserová operace očí - vše, co potřebujete vědět

Některé z nás mají brýle coby zajímavý módní doplněk, jiné je moc neřeší a berou je jako svou součást. Co ale dělat, pokud se chcete tohoto “problému” zbavit? Odpovědí by mohla být laserová operace očí, která dává možnost, jak vrátit zrak i silně ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Prevence – samovyšetření, SONO a MAMO

Samotné vyšetření prsní žlázya) Svlékněte se před zrcadlem do půli těla a nechte paže volně podél těla. Pečlivě sledujte velikost a tvar prsů. Zkoumejte, zda se na pokožce neobjevují vztažená místa či naopak vyklenutí, zarudnutí pokožky či zvětšená ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Deprese: Léčba, příznaky a příčiny. Jak ven z deprese?

Deprese není jen špatná náladaSlovem deprese častokrát označujeme svou špatnou náladu. Toto označení je však chybné, protože zatímco špatná nálada nás po čase přejde, skutečná deprese je závažný a dlouhodobý stav psychiky zasahující do našeho ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pneumokok

Vaše dítě často bojuje se záněty středního ucha či záněty dýchacích cest?Za recidivující zánět středního ucha považujeme situaci, kdy dítě prodělá 3 akutní záněty středouší v průběhu 6 měsíců nebo 4 záněty v průběhu jednoho roku., přičemž mezi ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

A l e r g i e

Alergie je onemocnění, které se stále více rozšiřuje a objevuje se jak u dospělých, tak i u dětí, a to i v nejrannějším věku. Nejdříve trochu teorie. Náš organismus má obranné síly, které jsou schopny rozlišit co je vlastní a co cizí. Co je vlastně alergie. ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Poruchy přijímání potravy

Mentální anorexie a bulimie nepatří mezi civilizační nemoci. Jsou doklady o podobných případech i v hluboké minulosti. Anorexie i bulimie jsou nemoci velmi zákeřné a nebezpečné. Při anorexii postižená, tato nemoc se týká prakticky výhradně žen, odmítá ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Cvičení pro udržení zdraví

Proč cvičit? Cvičení je důležité pro udržení tělesného i duševního zdraví. Cvičit můžeme mnoha způsoby od nenáročného joggingu až po aktivní a energeticky náročný trénink, ale v každém případě bychom měli cvičit pravidelně. Myslíte si, že cvičíte ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Porucha glukózové tolerance či diabetes

Obezita typu jablko (mužský typ obezity)Metabolický syndrom není nemoc, která by postihovala pouze jeden systém či jeden. Je to komplexní onemocnění, kde jedna složka zvyšuje pravděpodobnost výskytu jiné složky. Sám nemocný si na sobě nevšimne protože metabolický ..